• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • Site Haritası
Üyelik Girişi
Ürün ve Hizmetler
Site Menüsü
Site Haritası
Takvim
CİLT BAKIM CİHAZLARI

CİLT BAKIM MAKİNELERİ

CİLT BAKIM MAKİNELERİ

Cilt Bakımı

Makyaj kalıntıları, çevre faktörleri, güneş, bunlar cildimizin yaşlanmasına neden olan, gözeneklerimizi tıkayan, akne ve yağ bezelerinin oluşmasına olanak sağlayan şeylerdir. Tıkalı gözenekler siyah noktaların oluşumuna neden olur. Cildinizin üzerindeki fazla yağın temizlenmemesi ise akne ve yağ bezesi oluşumuna neden olur. Bu sebeple cilt bakımı aksatmamamız gereken önemli işlerimizden biri olmalıdır.

Cildimin Bakıma İhtiyacı Olduğunu Nereden Anlarım?

Cildimiz her zaman bakıma ihtiyaç duyar. Fakat bazı zamanlar vardır ki siz farkında olmasanız bile çevrenizdekiler rahatsız olmaya başlar. Bunun neden olduğu şeylerden bir kaçı; ölü derilerinizin bölgede ı kararmış bir ten rengi görüntüsü bırakması, cilt yağ dengenizin yüksek olup sürekli cildinizi parlak ve yağlı göstermesi, gözeneklerde biriken kir ve yağın siyah noktalar oluşturarak göze batan bir görüntü oluşturması veya kurumuş cildinizin pul pul dökülmesidir. Bu şartlarda cilt bakımı yaptırmazsanız, ilerde yaşlanma belirtilerinin hızlanması kaçınılmazdır.

Cilt Bakımı Nasıl Yapılır?

  • Öncelikle cildinizde makyaj veya krem varsa temizlenir.
  • Daha sonra buhar banyosu veya sıcak bir havlu yüzde bekletilerek siyah noktaların yumuşaması ve gözeneklerin açılması sağlanır.
  • Yumuşayan ölü deri ciltten temizlenir, siyah noktalar deriden bir alet yardımıyla alınır, ve cilt silinir.
  • Ardından Cilt temizlendiğinden nemini kaybetmiş olacağı için, nem maskesi uygulanır.
  • Son olarak da cildin problemlerine uygun olarak, ihtiyacı olan kremler sürülür ve iyice yedirilir.

İşlemler yapan kişiye ve cildin ihtiyacına göre değişiklik gösterebilir. Ama bir cildin her daim cilt bakımı gerektirdiği tartışılmaz gerçektir. Bakım yaptırmanın yaş sınırı yoktur. Hatta erken başlamanızda,  cildinize özen göstermenizde yarar vardır. Bu sayede gözeneklerinizin genişleyip kötü bir görüntü oluşturmasını, cilt renginizdeki bozulmaları engeller. Erken yaşlanma belirtilerini ve kırışıklıkları, ertelemiş olursunuz.

Cilt Bakımı

Cilt bakımı her yaşta gerekli olan bir uygulamadır. Bazen yoğun bazense hafif bir uygulama ile yeterli olabilmektedir. Bu konuda detaylı ya da yüzeysel cilt bakımı çalışması için kişilerin cilt yapısı ve yıpranma oranına göre karar verilmektedir. Cilt bakımı yapılırken dikkat edilmesi gereken ilk nokta, ciltte krem, makyaj ve benzeri bir kozmetik ürüne var ise temizleme sütü ile detaylı bir şekilde silerek temizlenmesi gerekir. Sonrasında cilt buhara tutularak yumuşatılması sağlanmaktadır. Cildin gevşemesi ve gözeneklerin açılması konusunda buhar oldukça etkili bir işleve sahiptir. Siyah noktalar buhara maruz kalarak yumuşamakta ve çıkarılmaya hazır hale gelmektedir. Sonrasında uygun malzemeler ile çıkartılarak cilt yine temizlenmektedir.

Siyah noktalardan arındırılmış cilde nem maskesi uygulanmaktadır. Maskenin yine gerekli malzemeler ile iyice yedirilmesi sağlanarak kalan maske ciltten temizlenmektedir. Son olarak cilde azot serumu uygulanmaktadır. Profesyonel bir cilt bakımı için azot serumu çok önemli olmaktadır. Yine cilde azot serumunun emiliminin sağlanması için frimator kullanılmaktadır. Böylece profesyonel bir cilt bakımı tamamlanmış olarak cildin derin bir nefes alması gerçekleştirilmektedir. Bu işlemlerin güzellik salonlarında yapılabilmesi için kurulu bir düzene sahip olduğu gerçek; ancak evinizde de rahatlıkla yapılabilecek işlemleri içermektedir. Önem verilmesi gereken en önemli detayın arınık olunması ve hijyene titizlikle yaklaşılmasıdır.

Cilt bakımı bazı durumlarda profesyonel bir yardım gerçekleşmeyi zorunlu kılabilmektedir. Bu durumda kaliteli hizmet sunan firma ürünleri veya güzellik salonlarından yararlanılmasını gerektiği cilt bakımı için unutulmamalıdır. Diğer taraftan beslenme konusunda seçici davranılması ve spor yapma alışkanlığının kazanılmasına özen gösterilmesi gerektiği vurgulanmaktadır. Cilt bakımında temizliğin önemli olmasını belirtirken sıklıkla cildin sabuna maruz bırakılmaması gerektiğinin de bildirilmesi gerekmektedir. Sıklıkla sabun kullanımı cildin nem dengesini kaybetmesi nedeni ile yıpranmasına neden olmaktadır.

Ücretsiz Kargo
Ziyaret Bilgileri
Aktif Ziyaretçi1
Bugün Toplam11
Toplam Ziyaret21651
Döviz Bilgileri
AlışSatış
Dolar5.71135.7342
Euro6.32346.3488
Hava Durumu
EPİLASYON CİHAZLARI
Saat